Podrobnosti k zájezdu Švýcarské ferraty

Měna

V zemi se platí švýcarskými franky, které lze pořídit v řadě směnáren v České republice.

Aktuální kurz ČNB:

  • Švýcarský frank: 1 CHF = 25.86 CZK

Počasí a vybavení

Na zájezd se vydáme v nejteplejším období roku, budeme se však často pohybovat v alpských horských oblastech. Počítejte tak se všemi alternativami počasí a vezměte si jak opalovací krém a sluneční brýle, tak také funkční nepromokavou bundu a teplé oblečení. Samozřejmostí jsou pevné nepromokavé boty, na via ferraty raději kotníkové. Při nástupech a sestupech se hodí trekové hole, které ulehčují kolenům. Na ferraty si vezměte malý batoh (cca 15 až 25 l) a doporučujeme také bezprsté rukavice (nebo stačí cyklistické). Přibalte čelovku a repelent. Pro společné večery doporučujeme také karimatku, i v případě, že zvolíte ubytování v chatce.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, používají se elektrické zásuvky kulaté se dvěma kolíky, někdy také tříkolíkové. Zařízení, která potřebují tři vodiče (tj. se dvěma kolíky a jednou zdířkou) nelze bez redukce do sítě 220 V zapojit (např. notebook). Zařízení, která potřebují jen dva vodiče (tj. se zástrčkami se dvěma kolíky bez zdířky pro tzv. zemnící kolík – např. nabíječky mobilních telefonů, baterek do foťáku, holicí strojky apod.) lze většinou bez redukce připojit, není to však pravidlem.

Náročnost

Ferraty jsou nejrůznější obtížnosti. Pokud se na některou nebudete cítit nebo si budete chtít od ferrat odpočinout, můžete zvolit alternativní turistický program, případně si udělat volný den v kempu a okolí. Konkrétnější údaje o hodinách a převýšení v jednotlivých dnech viz dále:

Eggishorn klettersteig

Celkové převýšení cca 700 m, cca 7 h.

Daubenhorn klettersteig

Celkové převýšení cca 950 m, cca 9,5 h.

Klettersteig Mammut Schweifine

Celkové převýšení při absolvování všech úseků 800 m, cca 7 h.

Via ferrata Belvédère

Celkové převýšení 300 metrů, cca 4 hodiny.

Rotstock Klettersteig

Celkové převýšení cca 500 m, cca 6 hodin.

Mürreflue klettersteig

Převažuje klesání, celkem na cca 5 hodin.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10