Podrobnosti k zájezdu Řecko

Měna

V Řecku platí euro. V Makedonii se platí makedonskými dináry, které na místě směníme za eura.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 27.47 CZK

Čas

Řecko spadá do pásma východoevropského času, takže je tu o hodinu více než v ČR. Makedonie má stejný čas jako my (středoevropský).

Počasí a vybavení

Bude převážně slunečné a teplé počasí odpovídající středomořskému klimatu. V září už nebudou taková vedra jako v létě, takže by nás měly čekat skutečně příjemné teploty. S deštěm se však během zájezdu setkat můžeme. Vezměte opalovací krém, pokrývku hlavy, sluneční brýle, zejména pro výstup na Olymp pak i teplejší a nepromokavé oblečení, pohorky a doporučujeme také trekové hole. Na brodění kaňonem řeky Acheron jsou potřeba boty do vody nebo alespoň pevnější sandály nebo kecky, které můžete namočit. V kempech je potřeba počítat s tvrdším povrchem pro stany (hodí se palička pro zatloukání kolíků). Pro společné večery doporučujeme také karimatku, i v případě, že zvolíte ubytování v chatce.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky odpovídají naší normě (kulaté se dvěma kolíky). V kempech je většinou možné sehnat zásuvku pro nabíjení.

Náročnost

Zájezd je převážně poznávací, návštěvy památek ale doplňuje i turistika. Nejnáročnější je túra na Olymp, je ale možné ji vynechat a strávit den u moře. Konkrétnější informace o náročnosti dává následující přehled:

Olymp

Výstup na vrchol Skala je náročnou celodenní túrou, která zabere na cca 11 h s převýšením cca 1 800 m, na nejvyšší štít Mytikas potom 12 h s převýšením 1 850 m. Návrat je stejnou cestou, takže je možné ujít jen část cesty a vrátit se zpět dříve, nebo lze túru úplně vynechat a strávit celý den u moře.

Acheron

Výlet na 3,5 hodiny s převýšením cca 200 m zahrnuje adrenalinové brodění a plavání kaňonem. Alternativně pouze lehká turistika nad kaňonem.

Zagorochoria / Vikos

Túra na cca 4 h, převýšení činí cca 650 metrů.

Meteora

Túra na cca 3 h s převýšením 400 metrů.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10