Skotsko na kole

Cyklistický zájezd za zelenými kopci, tajemnými hrady a lochnesskou příšerou

Typ zájezdu:
Termín:
6. - 17. července 2019 (12 dní)
Termín proběhl
Cena:
stan 15 690 Kč
chatka 18 490 Kč
Poznámka
Zájezd pořádá partnerská CK
Termín proběhl

Proč právě Skotsko?

Cyklistické putování krajinou majestátních hor a hlubokých jezer v zemi, která se proslavila svými svéráznými zvyky a pohnutou minulostí. Skotsko, mystický sever Velké Británie, je pro cestování na kole ideální díky husté síti postranních silniček a cyklostezek. Vydejte se s námi objevit divokou přírodu, starobylá města a romantické hrady, nechte se unést tajemnou historií a legendami Skotska. Trasa nás provede národním parkem Trossachs, přes majestátní pohoří Skotské vysočiny nebo vojenskými cestami podél vřesovišť a rašelinišť . Vydáme se po stopách skotských hrdinů, navštívíme palírnu whisky a nevynecháme slavná jezera Loch Ness nebo Loch Lomond. Na závěr se zastavíme u Hadriánova valu a zavítáme také do univerzitního města Oxford.

Program zájezdu

Den Program
1. odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Německo do Belgie
2. projížďka městem Bruggy, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin poblíž holandských hranic (50 km), noční trajekt do Anglie
3. trasa z Milngavie na severu Glasgow do volné krajiny Campsie Wells, prohlídka palírny skotské whisky Glengoyne (20 km), ubytování nedaleko Glasgow a možnost večerní návštěvy města (dvě noci na stejném místě)
4. národní park Loch Lomond s výletem k moři – zalesněná krajina jezer, hor a vodopádů, kraj skotského hrdiny Rob Roye, přes centrum jižního Lomozu, Balloch, podél řeky Leven k nejstaršímu hradu v Británii Dumbarton, po silnici podél mořského zálivu Firth of Clyde zpět na ubytování u Glasgow (55 km)
5. etapa západním pobřežím: podél největšího jezera v Británii Loch Lomond, přes malebné vesničky Luss a Tarbet až k elektrárně, kde je možné cykloturistiku pro tento den ukončit, trasu lze prodloužit kolem jezera Loch Long (15 km) nebo přes městečko Arroch a kolem přečerpávací elektrárny zpět k jezeru, dvě noci na farmě (55 km)
6. srdcem Skotska: z horské vesnice Killin do sedla pod vrcholem Ben Lawer s výhledem na jezero a údolí Glen Lyon, horskou krajinou pod majestátnými vrcholy, pasoucími se ovečkami a divokými jeleny kolem jezera Loch Tay, návrat zpět do Killinu (80 km), možnost kratší varianty okružní cestou okolo jezera Tay (60 km)
7. od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť pustiny Rannoch Moor, za Ba Bridge až k ruinám Ba Cottage s překrásnými výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills, dále sjezd údolím Glen Coe, nad kterým ční Buachaille Etive Mòr, až k mořskému jezeru Loch Leven a dále na ubytování (50 km, možnost zkrácení na 30 km; 2-3 noci na stejném místě)
8. po vojenské cestě do pusté krajiny Skotské vysočiny a lesními porosty na hřeben nad údolím Glen Nevis s výhledem na horu Ben Nevis (1 344 m), sjezd do údolí a dále přes Fort William podél Kaledonského kanálu až k Památníku Commandos, autobusem zpět na ubytování (50 km), alternativně lze trasu absolvovat po silnici podél jezera Loch Leven a Loch Linnhe (50 km), nebo podél řeky Klachmish do Fort Williamu a na ubytování (50 km)
9. odpočinkový den ve Fort William, alternativně výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (pěšky 20 km), pro zájemce možnost celodenní cyklotrasy k jezeru Loch Ness
10. odjezd na jih, zastávka s procházkou u Hadriánova valu - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany, tranzit přes Anglii a večer ubytování
11. nenáročná cykloetapa v okolí města Oxford podél Temže (25 km), individuální prohlídka univerzitního města, večer trajekt do Francie a tranzit přes Německo
12. příjezd do ČR

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
 • trajekt do Anglie a zpět
 • vyšší cena 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích
  nižší cena 8x nocleh ve vlastním stanu v kempech a na farmách nebo ve vícelůžkových pokojích v hostelech
 • průvodce
 • informační materiály
 • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památkových objektů
 • stravování

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svoz: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Levnější varianta spí v kempech a na farmách ve vlastních stanech, kde je třeba vlastní spacák a karimatka. Za vyšší cenu je možné se ubytovat na 8 nocí v chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Dokupovat základní potraviny je možné v supermarketech, kde jsou ceny přijatelné. Kromě toho můžete ochutnat některé z místních jídel v restauraci, i když zde jsou ceny citelně vyšší než u nás. Za příplatek 2 100 Kč na osobu je možné objednat 7x českou polopenzi, která začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní.

Náročnost

Čekají nás jednodenní výlety po cyklistických cestách, které sledují dálkovou trasu West Highland Way. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. Trasu své denní etapy si můžete v rámci možností upravit. Nikomu nebudeme bránit, aby si etapu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost etapu v sedle kola vynechat anebo se vydat na pěší túru.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl